• Geograficzny teleturniej 1 z 10 – II edycja.

• 23.02.2023r. odbyła się druga edycja geograficznego teleturnieju 1 z 10.  Tak jak w poprzednim  roku teleturniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Z każdej klasy mogło wziąć udział dwoje uczestników. Pytania dotyczył tylko zagadnień z geografii.

Oto wyniki teleturnieju:

I miejsce: Grzegorz Serowiecki 8c

II miejsce: Stanisław Myśliński 5b

III miejsce: Michał Budnik 7b.

Uczniowi, którzy znaleźli się na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy i  nagrody książkowe.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a wygranym gratulujemy!!!

Paulina Klinger-Budnik

• SZKOLNY KONKURS ZORGANIZOWANY Z OKAZJI DNIA LIGI OCHRONY PRZYRODY.

13 lutego, tuż po feriach, zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Ligi Ochrony Przyrody. Dzień Ligi Ochrony Przyrody jest obchodzony 9 stycznia, ponieważ pierwszy zjazd tej organizacji odbył się właśnie 9 stycznia 1928 roku.

Tematyka konkursu była następująca: ogólne informacje na temat LOP, formy ochrony przyrody, parki narodowe w Polsce, wybrane gatunki roślin i zwierząt, które występują na terenie naszego kraju i są objęte ochroną.

W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas 5 - 8 naszej szkoły.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Zuzanna Miesikowska z klasy 7b

II miejsce: Karolina Romanik z klasy 8a i Szymon Wiśniewski z klasy 8c

III miejsce: Michał Budnik z klasy 7b.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bony pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a wygranym gratulujemy!!!

Agnieszka Fierek

• V Amatorski Turniej Szachowy w Koronowie.

• 11 lutego 2023r. odbył się V Amatorski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Koronowo. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z czasem 12 minut + 3 sekundy dla zawodnika. Turniej poprowadził sędzia szachowy klasy międzynarodowej – pan Jarosław Wiśniewski.  Do wygrania były puchary, nagrody  rzeczowe i upominki. Dla każdego uczestnika była gorąca kawa i herbata oraz słodki poczęstunek. Oczywiście nas nie mogło tam zabraknąć. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Fułat 4 a, Aleksander Miłaszewski 7 b, Stanisław Rychłowski 7 b, Milan Hoffmann 8 b, Szymon Rajzer 8 b i Michał Hoffmann 8c.

Michał Hoffmann zajął I miejsce w kategorii OPEN B - w klasyfikacji generalnej (otrzymał  puchar, dyplom i nagrodę rzeczową).

Michał Hoffmann również zajął I miejsce w kategorii do lat 16 - (otrzymał  puchar, dyplom i nagrodę rzeczową).

Szymon Rajzer zajął wysokie IV miejsce w kategorii OPEN B – w klasyfikacji generalnej.

Szymon Rajzer  również zajął  III miejsce w kategorii do lat 16 - (otrzymał  puchar, dyplom i nagrodę rzeczową).

Gratulujemy !!!