• Podaj łapę!

Podaj łapę! – pod tym hasłem zorganizowana została w naszej szkole, 29 listopada 2019 r., akcja na rzecz Przytuliska w Bysławiu. Nasza klasa, V b, sprzedawała tego dnia wypieki domowej roboty, wszystkie za symboliczną złotówkę. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na potrzeby przytuliska. W budynku przy ul. Szkolnej 8 ciasto rozeszło się w jedną przerwę, a najszybciej babeczki. Dziękujemy naszej wychowawczyni, która zachęciła nas do działania i przygotowała stanowisko, na którym sprzedawaliśmy nasze wypieki. Akcja była też przeprowadzona w budynku starego gimnazjum, tam zebrano 133,07 zł., a w SP 195,50 zł (naprawdę się zastanawiam skąd są te grosze?). Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, a szczególnie p. wicedyrektor K. Jankowskiej i Oli Frycy, które także upiekły pyszne ciasta. Osobne podziękowania należą się Ewelinie, Zuzi, Brianowi i Oli z kl. VII a,

• Poczet sztandarowy

W piątek 13 grudnia 2019 r. delegacja Szkoły Podstawowej w Cekcynie i poczet sztandarowy uczestniczyły w uroczystości odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej pomordowanych mieszkańców gminy Cekcyn w lesie w Sowińcu.

• Tydzień Profilaktyki

W dniach 2-6 grudnia odbywał się w naszej szkole Tydzień Profilaktyki. Każdy dzień obfitował w szereg zajęć z zakresu szeroko pojętej profilaktyki - uzależnień, zdrowia, zdrowego i prawidłowego odżywiania, bezpieczeństwa. W tym czasie dzieci i młodzież naszej szkoły uczestniczyła w : warsztatach profilaktycznych, których realizatorami byli pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tucholi, warsztatach z zakresu cyberprzemocy, które realizował pracownik Centrum Zarządzania Kryzysowego, zajęciach z zakresu zdrowego i prawidłowego żywienia, które przeprowadziła pani dietetyk, zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej, które udało się przeprowadzić we współpracy z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi i Ochotniczej Straży Pożarnej w Cekcynie, pogadance z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, przedstawieniach profilaktycznych, które realizował dl

• "Grajmy w szkole"

W piątek 15 listopada klasa II b uczestniczyła w warsztatach w ramach programu pilotażowego ,,Grajmy w szkole" prowadzonych przez panią Roksanę Ptasznik z Bydgoszczy, którą wspierała pani Magdalena Filipska. Dzieci były zachwycone zajęciami, panującą atmosferą i utworzonym chórem ,,Muzyczne bambini". Warsztaty te promowały aktywność muzyczną oraz ciekawy sposób spędzania długich, listopadowych wieczorów.

• Szkoła do hymnu

8 listopada br. o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystym odśpiewaniu hymnu.

W ten sposób uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Włączyliśmy się tym samym do akcji "Szkoła do hymnu".

• Wyjazd klas VIII do Teatru Muzycznego w Gdyni

25 października 2019 roku uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej z Cekcyna, Zielonki i Iwca wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni na musical "Notre Dame de Paris". Spektakl rozpoczął się o godzinie 19.00, opowiadał historię słynnego dzwonnika z paryskiej katedry Quasimodo, który nieszczęśliwie zakochał się w pięknej Cygance Esmeraldzie. Oto niektóre opinie uczestników: "Serdecznie polecam, zarówno scenografia, jak i sam spektakl zapierają dech w piersiach", "Ten wyjazd zapamiętam do końca życia", "Bardzo podobała mi się choreografia i imponujące popisy akrobatów", "Gra aktorów wywarła na mnie ogromne wrażenie", "Pod koniec sztuki się popłakałam", "Dzieło jest cudowne". Bardzo dziękujemy organizatorom za przygotowanie wyjazdu.

• Dyskoteka

Gospodarze miesiąca (październik) - klasa VIIIa zorganizowała dyskotekę dla uczniów klas VI-VIII.

Bawiliśmy się świetnie, była kawiarenka, konkursy i muzyka nad którą czuwali Dominik i Mikołaj.

• Spotkanie autorskie w naszej szkole

17 października br. na lekcji wychowawczej uczniowie klas V a i V b mieli przyjemność spotkać się z ciekawym człowiekiem – p. Zdzisławem Deją, który opowiadał o swojej nowej książce. Autor zatytułował ją „Pogaduchy do poduchy”. Znalazły się w niej gawędy o leśnych zwierzętach, a w nich mnóstwo informacji i ciekawostek dotyczących zwierząt, które żyją w naszych lasach. Oprócz głośnego czytania wybranych historii p. Deja przygotował dla uczniów trochę zagadek i małe upominki. Wszyscy słuchali z dużym zaciekawieniem, o czym świadczą zdjęcia. Spotkanie zorganizowała p. Helena Gackowska. Serdecznie dziękujemy!

• Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole 10 października br. Z tej okazji kl. V b przygotowała uroczystą akademię, na którą zaprosiła wszystkich, tj. uczniów klas I-V, nauczycieli oraz pracowników szkoły, do Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie. Gospodarze miesiąca postarali się, aby w swoim koncercie życzeń podziękować w imieniu całej społeczności uczniowskiej wszystkim pracownikom szkoły i każdemu z osobna za trud, uśmiech i serce, z którymi spotykają się na co dzień.

• Dzień Edukacji Narodowej

Klasa VIIIa (gospodarze października) zaprosiła nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów z kl. VI-VIII do hali sportowej na "Szkolną Familiadę".

Na początek prowadzący - Michał Nierzwicki - zaprosił do obejrzenia występu tanecznego w wykonaniu wszystkich dziewcząt z klasy VIIIa oraz chłopaków (Bartka, Dominika i Bartka). Taniec ten zadedykowaliśmy Panu Jerzemu Jarochowi, który zaszczycił nas swoją obecnością.

• Piłkarskie 5

Tuchola- Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w „Piłkarskich 5” dla uczniów kl. IV-VI.

W zawodach startowało aż 12 drużyn.

Zespół chłopaków w składzie: Mikołaj Galiński, Mateusz Bogun. Michał Wejnerowicz, Jakub Gackowski, Jakub Górecki, Igor Ossowski, Dominik Dochniak, Sebastian Suchomski, Oskar Andrealczyk, Bartosz Pawlik wygrał wszystkie swoje mecze, zajął I miejsce i również będzie reprezentować powiat w zawodach wojewódzkich.

• Gmina Cekcyn
      • OKE Gdańsk